ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

نتایج جستجو برای عبارت :

خوبى و بدى

انسان متوجه این نکته  باشد که قلوب در دست خداى متعال است و اوست عزیز کننده، و هم اوست که فطرت انسان را با خوبى عجین فرموده که حتى کسى که خودش مغلوب نفس و شیطان است و عمل خوبى از او سر نمى زند مع ذلک فطرتا خوب و خوبى را دوست مى دارد، مگر افراد قلیلى که به قدرى شقاوت بر آنها غلبه کرده است که نه خود خوبند و نه خوبان را دوست مى دارند؛ نه خود درست کردارند و نه از صالحان خوش شان مى آید. چنین افرادى در واقع از انسانیت و فطرت انسانى بر کنار هستند.
«ثم کا
همه ما یک عذرخواهى به 
احساس خود بدهکاریم .
زمانى که براى نگه داشتن آدمهاى
 اشتباه پافشارى کردیم!

آن زمان که دروغ شنیدیم و سکوت کردیم ...
جایى که باید می رفتیم اما ایستادیم! 
از هیچ و پوچ رؤیا ساختیم و ذوق کردیم! 

براى فرار از حقیقت لج کردیم 
و لج کردیم و لج کردیم !...
خاموش کن فانوس وابستگى ات را ...
گاهى چه اصرار بیهوده ایست 
اثبات دوست داشتن مان به آدمها ! 
معرفت هاى بیجایمان ، مهربانى هاى
 الکى مان ، تلاشهاى بى مورد 
براى حفظ رابطه هایمان !...
✅ کارها، از لحظه‌اى به حسنات و سیئات مى‌رسند، که...
استاد علی صفایی حائری:
⭕️چه بسا حرف‌هاى خوبى، که در جاى خود واقع نشده و خون‌ها ریخته است.
⭕️چه بسا کارهاى حقّى، که از راه درست و با هدف درست دنبال نشده است.
کارها، از لحظه‌اى به حسنات و سیئات مى‌رسند، که حسن و قبح آن‌ها را و روش‌ها را و شکل‌هاى‌شان را بسنجى.
و کارها از لحظه‌اى به صالحات بدل مى‌شوند، که انگیزه و جهت آن‌ها را هم در نظر بگیرى.
و گذشته از حسن و خوبى عمل و حسن و خوبى شکل و ر
این متن رو از بالا به پایین و از پایین به بالا بخوانید و تفاوت گفتار را ببینید:
امروز بدترین روز بودو سعى نکن منو متقاعد کنى کهدر هر روزى، یک چیز خوبى پیدا میشهچون اگه با دقت نگاه کنیماین دنیا جاى وحشتناکیهبا اینکهبعضى وقتا یک اتفاقات خوبى هم میافتهشادى و رضایت همیشگى نیستندو این درست نیست کههمش به ذهن و دل ما ربط دارهچونما میتونیم شادى واقعى رو تجربه کنیمفقط وقتى در یک محیط خوب باشیممیتونیم خوبى رو خلق کنیممطمئن هستم تو هم موافقى کهمحیطى
فردا که از خونه پاتون رو بیرون میذارید به خودتون بگید امروز یک روز متفاوت خواهد بود چون امروز قراره حال دیگران و بخصوص خودم کلى خوب بشه.. خوب باشه. خیلى سادست.. اینجورى که کافیه چندتا کار ساده رو وقتى یکى رو دیدید انجام بدین..مثل یه لبخند ساده، گفتن یک جمله ى چقدر امروز زیبا شدى، چقدر این رنگ بهت میاد، چقدر سرحال تر بنظر میرسى و یه سرى تعریف هاى ساده ى دیگه و یا گفتن اینکه امیدوارم امروز روز خوبى برات باشه، امروز همه چیز همونجورى بشه که دوست دار
ن آرامشی را ب چشمى وابسته کن
ن دستت را ب گرمای دستى دلخوش
چشم ھا بستھ و دست ھا مشت میشوند
و تو میمانیو یک دنیا تنهایی!!!!!
میلیون ھا درخت در سال بدست سنجاب ھا اتفاقی کاشتھ میشوند !آنھا دانھ ھارا میکارند و سپس فراموشش میکنند
خوبى کنو فراموشش کن
                              ≪   روزی رشد خواھد کرد   ≫
سلام 
من این روزها به علت مشغله هاى کارى کمترى میتونم بیرون برم، ولى دیروز که بعد دو سه ماه تونستم برم بیرون یه هوایى عوض کنم، دقت کردم دیدم استایل خانوم ها عوض شده نسبت به سال هاى قبل.
چیزى که قبلا تو فصل گرما مد بود شلوارهاى جذب و نیم تنه و این چیزها بود که واقعا جلوه ى خوبى نداشت، بدن نما و موجب جلب توجه فراوان، اما امسال مانتو هاى بلند و آزاد مد شده و زیرش پیراهن یا بلوز شلوارهاى خیلى آزاد و خوشگل میپوشن و هم پوشش قشنگیه هم بدن نما نیست، من ک
یه جوریه که ترجیح میدم برم شرکت تا اینکه همش خوابگاه بمونم.. حیف که نمیشه. من واقعا آدمِ بیکار نشستن نیستم..
بى حال و حوصله م.
کلا روزاى خوبى نیست..
فکر زیاد میتونه هزار سال پیرت کنه حتى اگه همه فکر کنن ١٧،١٨ سالته. گاهى ترجیح میدم همون آدم کم سن و سالى باشم که بقیه فکر میکنن. شاید اینجورى کمتر بفهمم، حس کنم.. دغدغه هام ساده تر بشه. 
میخوام بیشتر توضیح بدم اما در توانم نیس
خدانکنھ برین حموم بعد ى مدت ى سوسک ببینین:||||
دىیشب رفتم حموم بعد3دقھ یھو رو دیوار سوسک بالدار دیدم
اومدم بکشمش جاخالی داد!
بھش گفتم مثل بچھ ى سوسک ھمونجا وایسا     بعد حموم کل اینجا براتو
تو ھمین موقع بابام گف باکی حرف میزنى؟
من*ى بچه خوب
بابام*جان؟!
من*بابا  سسسسوسسسک
بابا*خخخخ
من*@~@

*خدایى سوسک خوبى بود تا آخر سر جاش واستاد:)
معرفى اپلیکیشنى به نام Clips که با استفاده از آن مى توانید فیلم هاى خود را به شکل حیرت انگیز و ساده اى ادیت کرده و لذت ببرید.
حال این اپلیکیشن عرضه شده و استقبال خوبى نیز از آن شده است.
‏Clips شامل افکت ها و انیمیشن هاى انحصارى است و مى توانید صداى خود و یا نوشته هاى جذاب را برروى کلیپ ساخته شده توسط خودتان قرار دهید و از یک ادیت ساده لذت ببرید.
ادامه مطلب
باور کن، باور کن که روزهاى زیبایى پیش روى ماست روزهایى که حتى فکرش لبخند گرم و زیبایى بر لبانمان مى نشاند این روزها دلم را گرم مى کنم به اتفاق بزرگ خوبى که قرار است اتفاق بیفتد از تو چه پنهان به دلم افتاده است آخر این ماه رمضان شروع همان اتفاق خوب است باور کنى یا نه من باورش کردم تصور یک عمر درکنارت بودن را تصور خانه ى زیبایمان را تصور گرما و شادى و خوشبختى مان را، و آن روز به تو خواهم گفت دیدى اتفاق افتاد...:)
H.F  
روزهایى که قراره personal statment آماده کنند یا یک نامه رسمى بنویسند یا نزدیک امتحان هست و توى فهم مطالب دچار مشکل شدن به این صورته: خاتون تو چقدر خوبى.. من رو شرمنده کردى.. واقعا نمیدونم لطفت رو چجورى جبران کنم! 
روزهایى که به مشکل بر نخوردن: ببخشید دو هفته بود خیلى درگیر بودم متوجه تماست نشدم!
+ آیا این آدمها لیاقت سطل زباله را دارند؟ یا چى؟

دوباره برگشتى
تو روزهاى بدم
به من اضافه بشى
نمیدونم که باید
چقدر بگذره تا
تو هم کلافه بشى
غمِ جدیدى ازت
حک شده رو تنِ من
مثلِ نمک رو زخم
غمت برای دلم
مقدسه قطعن
مثلِ نمک رو زخم
شدى پدر ژپتو
که توىِ قرن فلز
یه عشقِ چوبى داشت
یه عشقِ چوبى که
واسه شکسته شدن
دلیلِ خوبى داشت
باید برنجى ازم
ببین چه رنجى ازم
تو دست و بالِ توعه
که عشق منجى نیست
که عشق چیزی نیست
فقط وبالِ توعه!
یه عمره سنگ شدم
که چوب خورده نشم
یه عشقِ مرده نشم
منی که این همه سال
تقاص پ

دوباره برگشتى
تو روزهاى بدم
به من اضافه بشى
نمیدونم که باید
چقدر بگذره تا
تو هم کلافه بشى

غمِ جدیدى ازت
حک شده رو تنِ من
مثلِ نمک رو زخم
غمت برای دلم
مقدسه قطعن
مثلِ نمک رو زخم

شدى پدر ژپتو
که توىِ قرن فلز
یه عشقِ چوبى داشت
یه عشقِ چوبى که
واسه شکسته شدن
دلیلِ خوبى داشت

باید برنجى ازم
ببین چه رنجى ازم
تو دست و بالِ توعه
که عشق منجى نیست
که عشق چیزی نیست
فقط وبالِ توعه!

یه عمره سنگ شدم
که چوب خورده نشم
یه عشقِ مرده نشم
منی که این همه س
امام علی(علیه السلام) الگوى کامل فرهنگ ساده زیستى بود. و حال اینکه امام علی(علیه السلام) بارها متذکر این نکته شدند که«شما نمى توانید همانند من زندگى کنید، لکن در پرهیزکارى و تلاش براى خوبى‏ها مرا یارى دهید» توجه به این سخن امام ما را به بسیاری از نکات رهنمون می سازد که نمی توان اسیر فرهنگ زدگی در جامعه شد و گاهی برای چهره شدن دست به زهد و تقوا زد، و خود را رهرو پیشوایان دینی دانست در صورتی که باید فعل و عمل نیک انجام دهی تا ظاهرسازی.
من نمیدونم چرا هممون و همتون و حتى همشون فکر میکنیم ازدواج جالب نیست.
در حالیکه خیلى خوب و جالب و قشنگ و همه چیز تمومه. من هم بعد از ازدواج فهمیدم.
داشتن یه دوست براى همیشه تا آخر عمر جالب نیست؟ 
داشتن یه دوستى که در تمام لحظات هست ، توى مشکلات مطمئنى کمکت مى کنه ، توى دردها کنارت میاد ، میتونى همیشه درباره رنجهات باهاش حرف بزنى ، باهم توى هرجایى که بخواین دلقک بازى دربیارین و بعداً از به یاد آوردنشون کلى بخندین ، کسى که در ارتباط با شغل، فامیل
امام علی(علیه السلام) الگوى کامل فرهنگ ساده زیستى بود. و حال اینکه امام علی(علیه السلام) بارها متذکر این نکته شدند که«شما نمى توانید همانند من زندگى کنید، لکن در پرهیزکارى و تلاش براى خوبى‏ها مرا یارى دهید» توجه به این سخن امام ما را به بسیاری از نکات رهنمون می سازد که نمی توان اسیر فرهنگ زدگی در جامعه شد و گاهی برای چهره شدن دست به زهد و تقوا زد، و خود را رهرو پیشوایان دینی دانست در صورتی که باید فعل و عمل نیک انجام دهی تا ظاهرسازی.ادامه مطلب
نگاهش میکنم و میگم خوشحالم که امروز حالت خوبه..میگه از کجا فهمیدى خوبم؟ میگم از این لاک جیغ ناخن هات که اینقدر با دقت، ظرافت و به یکدستى کشیده شده تا مبادا از گوشه ى ناخنت بیرون نزنه، از پیرهن سرخابى مورد علاقه ى تنت که اینقدر با دقت اتو کشیدى و خط اتوى روى آستین هاى که توى ذوق میزنه، از موهاى باز و نیمه پریشونت که بوى عطر گل یاس میده، از گوشواره هایى بلندى که به گوشت آویزون کردى که وقتى تکون میخورن یکجور خوبى حال آدم رو خوب و کیفش رو کوک میکنن..
I love you like my breath
Just as uncontrolable ...
مثلِ نفس کشیدن دوستت دارم
همانقدر بی اختیار ...♥️✨
Falling in love with you is the second #BesT thing in the world finding you was the first♥️
عاشقت شدن دومین کار خوبى بود که تو زندگیم کردم. اولیش این بود که پیدات کردم
I hate everyone except you *-*
من از همه غیر از تو متنفرم:)‌‌

love doesn't need to be perfect  it just needs to be true
لازم نیست که عشق عالی باشه فقط  کافیه که واقعی باشه...

Interrupt me
To start who?!
منو متوقف کردی
که کیو آغاز کنی؟
ابوعثمان مى گوید: من با سلمان فارسى زیر درختى نشسته بودم ، او شاخه
خشکى را گرفت و تکان داد همه برگهایش فرو ریخت . آنگاه به من گفت : نمى
پرسى چرا چنین کردم ؟
گفتم : چرا این کار را کردى ؟
در پاسخ گفت :یک وقت زیر درختى در محضر پیامبر (ص) نشسته بودم ، حضرت
شاخه خشک درخت را گرفت و تکان داد تمام برگهایش فرو ریخت . سپس فرمود:سلمان
! سۆ ال نکردى چرا این کار را انجام دادم ؟
گفتم : منظورتان از این کار چه بود؟
فرمود: وقتى که مسلمان وضویش را به خوبى گرفت ، سپس نما
آدم سالم، آدمی است که با خودش و با آدمهاى اطرافش در حال جنگ و ستیز نیست،نتیجتاً حضورش به آدم انرژى میدهبیشتر از اینکه انتقادگر باشه، مشوقه!بیشتر از اینکه منفى باشه، مثبته!بیشتر از اینکه متکبر باشه، متواضعه!بیشتر از اینکه بخواد خودنمایى کنه، دوست داره در یک فضاى اشتراکى، دیگرانو ببینه و همینطور خودش دیده بشه!با آدم سالم، شما بهترین بخش وجودتون بیرون میاد،آدم سالم زیباییهارو میبینه و به زبون میاره!آدم سالم خوش خلق هستش، مزاح و طنز خوبى دا
امام صادق:مَنْ یَزْرَعْ خَیْرا یَحْصِدْ
غِبْطَةً وَ مَنْ یَزْرَعْ شَرّا یَحْصِدْ نَدامَةً وَ لِکُلِّ زارِعٍ ما
زَرَعَ؛ هر کس خوبى بکارد،
خشنودى درو مى‏کند و هر کس بدى بکارد، پشیمانى درو مى‏کند، هر کس هر چه بکارد، همان
را برداشت مى‏کند
کافى، ج 2، ص 458، ح 19
شنبه‌ها زمان خوبى براى شروع هفته نیستند. شنبه‌ها چنان با
عجله از راه مى‌رسند که انگار دست جمعه آن‌ها را با شتاب به سوى هفته‌ى جدید هل
داده است. شب‌هاى جمعه انگار به بامداد نرسیده، هول‌هولکى و نیمه‌کاره تمام می‌شوند. خورشید خمیازه مى‌کشد و تند‌تند
طلوع مى‌کند.
شنبه روز دویدن است. مهم نیست اگر هیچ انرژى و توانى براى
آغاز هفته ندارى. شنبه یعنى باید پر توان شروع کنى و دنیا کارى به این کارها ندارد
که تو از پس یک هفته‌ى پر مشغله بر‌خواهى آم
شنبه‌ها زمان خوبى براى شروع هفته نیستند. شنبه‌ها چنان با
عجله از راه مى‌رسند که انگار دست جمعه آن‌ها را با شتاب به سوى هفته‌ى جدید هل
داده است. شب‌هاى جمعه انگار به بامداد نرسیده، هول‌هولکى و نیمه‌کاره تمام می‌شوند. خورشید خمیازه مى‌کشد و تند‌تند
طلوع مى‌کند.
شنبه روز دویدن است. مهم نیست اگر هیچ انرژى و توانى براى
آغاز هفته ندارى. شنبه یعنى باید پر توان شروع کنى و دنیا کارى به این کارها ندارد
که تو از پس یک هفته‌ى پر مشغله بر‌خواهى آم
جریان سرقت از صندوق امانات بانک فروردین 98
ماجرای سرقت صندوق امانات بانک چیه
اخرین خبرها از سرقت صندوق امانات بانک در فروردین 1398
رئیس پلیس پیشگیرى پایتخت بیان کرد: بانک ها جز برنامه هاى پلیس پیشگیرى است که حتما رصد، پایش و بررسى شوند.
خبرى به کلانترى ما واصل مى شود که یکى از گشتى هاى ما که در خوزه خود در حال ماموریت بودند به موضوعى مشکوک مى شوند و شخصى را مى بینند که وضعیت خوبى ندارد و در حال برداشت پول است به موقعیت اعزام مى شوند و شخص را دستگ
من هرازگاهى میام و کامنتاى خیلى خیلى قبل رو میخونم. اگه داستان اون پست یادم نیاد، میرم و دوباره میخونمش. دلم واسه اون کسایى که در حد یه آدرس وبلاگ باهاشون آشنایى داشتم تنگ میشه.. خب بعضى وقتا هم دلم واسه اونى که قبلا اینجا بود و خیلى بیشتر تایم واسه من داشت هم تنگ میشه. دلم واسه خودمم تنگ میشه، واسه کسى که بهتر میتونست بنویسه و ارتباط برقرار کنه.
احساس خوبى راجب خودم ندارم. سر درگم و گیج... کلى برنامه داشتم اما نمیدونم چقد میتونم روشون حساب باز ک
«١٠٣»وَ لَوْ أَنَّهُمْ‌ آمَنُوا وَ اتَّقَوْا لَمَثُوبَةٌ‌ مِنْ‌ عِنْدِ اللّهِ‌ خَیْرٌ لَوْ کانُوا یَعْلَمُونَ‌ 
و اگر آنها ایمان آورده و پرهیزکار شده بودند،قطعاً پاداشى که نزد خداست براى آنان بهتر بود،اگر آگاهى داشتند. 
نکته‌ها: 
«تقوى»تنها به معناى پرهیز از بدى‌ها نیست،بلکه به معناى مراقبت و تحفّظ‍‌ درباره‌ى خوبى‌ها نیز هست.مثلاً در جمله‌ى «فَاتَّقُوا النّارَ» به معنى حفاظت و خودنگهدارى از آتش، و در جمله‌ى «اِتَّقُوا اللّه
الانى که دارم اینو مینویسم احتمالا قطعات متلاشى شده ى گوشیم از توى ماشین حمل زباله داره باهام باى باى میکنه 
راستش اصلا از این موضوع ناراحت نیستم که گوشیم نیست یا اینکه مامانم در راستاى قایم کردن گوشى اونو اشتباهى انداخته باشه سطل اشغال 
فقط از این موضوع متعجبم که چرا اینقدر من ریلکسم و مامانم داره خودشو میکوبونه به در و دیوار که گوشى منو پیدا کنه 
خب عملا میتونم بگم تمام زندگیم تو گوشیم بود سیم کارت ، تلگرام ، اینستاگرام و تمام عکس هام شما
چه چیز را پنهان مى کنم؟
دلتنگیم را
و
ناامیدیم را
براى یافتن هرآنچه که در اعماقم خوابیده است.

صداها همه زندگى مى کنند
اما قلبم خاموش است.

پانوشت:
چرا پا نمیشم؟ چرا بلند نمیشم روى پاهام؟ چرا انقدر رخوت و تنبلى و خستگى رو با خودم حمل مى کنم؟ چرا درست نمیشم؟ چرا تعمیر نمیشم؟ چرا انقدر خوابم میاد؟ چرا بعضى روزها این حد خسته و بعضى روزها توان جسمى خوبى دارم؟ میدونم چرا خسته م.... سرکوب احساسات سبب خستگى انسان مدرن است. همو که از برهنه شدن، نفخ معده
چرا شعر؟
چون بدون موسیقى و شعر و کتاب "توان" ادامه دادن ندارم.
به محض قطع شدن این سه تا، احساس مى کنم احساساتم توان ابراز ندارند، احساس مى کنم روحم داره خفه میشه و نمیتونه پرواز کنه.
احساس مى کنم توى بتن ها و ماده ها گیر میفتم.
به جز اینها تنها چیزى که میتونه کمکم کنه طبیعته؛ نور، مه ، بارون، درخت، هواى خنک، آسمون، ....
و البته عشق...

چرا مینویسم؟
به خدا و پیغمبر قسم که خودم اونقدرا دلم نمیخواد بنویسم. اصلاً "نمى تونم" بنویسم؛ ناتوان و عاجزم. علیر
  سرمربى تیم جوانان پس از قهرمانى در مسابقات کافا گفت:این موفقیت حاصل زحمات مربیان تیم هاى پایه فوتبال ایران است.

بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون
فوتبال، جوانان ایران که با کسب ٣ پیروزى و یک تساوى با ١٠ امتیاز عنوان
قهرمان مسابقات کافا را کسب کردند بامداد شنبه وارد تهران خواهند شد.

شاگردان پورموسوى از طریق استانبول به ایران بازمى گردند و ساعت ١ بامداد روز شنبه
روزى حضرت على (ع ) از درب دکان قصابى مى گذشت .قصاب به آن حضرت عرض کرد:یا امیرالمؤ منین ! گوشتهاى بسیار خوبى آورده ام . اگر میخواهید ببرید.فرمود: الا ن پول ندارم که بخرم .عرض کرد من صبر مى کنم پولش را بعدا بدهید.فرمود: من به شکم خود مى کویم که صبر کند اگر نمى توانستم به شکم خود بگویم از تو مى خواستم که صبر کنى ولى حالا که میتوانم به شکم خود مى گویم که صبر کند.
دانلود فیلم کلمبوس با کیفیت ۱۰۸۰p و لینک مستقیم
دانلود فیلم ایرانی کلمبوس با کیفیت عالی
دانلود فیلم کمدی کلمبوس با کیفیت عالی و حجم کم
دانلود فیلم جدید ایرانی کلم بوس با کیفیت عالی ۴K
دانلود فیلم " کلمبوس " با چهار کیفیت عالی و متوسط
لینک دانلود افزوده شد
دانلود فیلم کلمبوس طنز
نوع فیلم: اجتماعی | کمدی
سال تولید: ۱۳۹۷
کارگردان : هاتف علیمردانی
بازیگران: مجید صالحی، فریده سپاه منصور، عرفان ابراهیمی، شبنم مقدمی، سعید پور صمیمی، گیتی قاسمی، نی
فردا 5شوال مصادف با ورود مسلم بن عقیل (ع) ، فرستاده ی امام حسین (ع) به کوفه است.یک مطلب کوتاه در این مورد خوندم بخش هاییش واقعا جای فکر داره.

( پس از دعوت کوفیان از امام حسین(علیه السلام) و ارسال نامه هاى بى شمار براى وى و درخواست از آن حضرت جهت رفتن به کوفه و بر عهده گرفتن رهبرى قیام بر ضد یزید بن معاویه، آن حضرت، پسرعمو یش مسلم بن عقیل(علیه السلام) را با نامه اى به سوى کوفیان اعزام کرد. مسلم بن عقیل (ع) در روز پنجم شوال همان سال وارد شهر عظیم کوفه گر

شادى امروز
چیزى که فهمیدم اینه که گاهى باید آگاهانه یه کارى بکنى که شاد شى، ممکنه شادى نیاد اون روز خونتون مهمون. 
امروز نشستم توى ماشین تپسى آقاهه گذاشته بود روى رادیو آوا ضبطش رو، ترکیب موسیقى و هواى خیلى خوبى که از پنجره میومد و سرعت مناسبش ترکیب قشنگى شده بود و لذت میبردم.
یا مثلاً رفتم حموم و اومدم تى شرتى که دوست دارم رو پوشیدم و آرایش کردم که برم خونه مادرشوهرم. این فرآینده آرایش کردن و شونه کردن موها خیلى لذت بخش بود. 
یا با یکى از د
فن هفتم
در ذکر آن‌چه براى خواننده‌ی قرآن مستحبّ‌ است:
براء بن عازب می‌گوید: رسول اکرم فرمود قرآن را زینت دهید با صداى خودتان.
نیز حذیفة بن یمان از آن حضرت نقل می‌کند که فرمود: قرآن را با لحن و صوت عرب بخوانید مبادا آن را با لحن اهل فسق و یهود و نصارى قرائت کنید و قومى پس از من خواهند آمد که در خواندن قرآن آن را می‌کشند مانند ترجیع و کشیدن آواز و ترجیع تارکان دنیا در سرورشان و ترجیع نوحه‌گران، دل اینان و کسانى که دل‌باخته‌ی آن‌ها شده‌اند ب
✅ بعد از رحلت آیت‌الله
بروجردی به عنوان زعیم جهان تشیع در ۸ فروردین ۱۳۴۰، از بحث‌های جدی جامعه، انتخاب
مرجع بعد از ایشان بود.

✅ از مراجع عراق آیات
عظام: "سید عبدالهادی شیرازی"، "سید محسن حکیم"، "سید
محمود شاهرودی" و "سید ابوالقاسم خویی" مطرح بودند.

از
مراجع ایران در مشهد "آیت الله میلانی" در تهران "آیت‌الله سیداحمد
خوانساری" و در قم نیز آیات عظام "سیدمحمدرضا گلپایگانی"، "سیدکاظم
شریعتمداری"، "شیخ عبدالنبی عراقی"، "سیدشهاب‌الدین نجفی"،
"شیخ م
تَک دیل  (Tak dealیا Takdeal) بازار اینترنتى (marketplace) ایرانى براى خرید و فروش اینترنتى به صورت مزایده (حراجى) و مزایده پلاس (فروش فورى) مى باشد، این  شرکت  اینترنتی  در سال ٢٠١٧ میلادى  راه اندازه شد. تک دیل سامانه اى جهت خرید و فروش آنلاین و به طور مستقیم (بدون واسطه) مى باشد.
سایت تَک دیل  (Tak deal) به همگان این فرصت را میدهد، در عین حال که فروشنده هستند خریدار نیز باشند.
تک دیل یک فروشگاه اینترنتى خاص در نوع خود مى باشد، که افراد می توانند در آن اجناس خود
اعمال ماه مبارک رجب برگرفته از مفاتیح الجنان

دعای ماه رجب در هر روز بعد از فرائض

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ
به نام خداى بخشاینده مهربان 
 بگو در هر روز از رجب در صبح و شام و در عقب نمازهاى روز و شب :
یا مَنْ اَرْجُوهُ لِکُلِّ خَیْر وَآمَنُ سَخَطَهُ
اى که براى هر خیرى به او امید دارم و از خشمش
عِنْدَ کُلِّ شَرٍّ یا مَنْ یُعْطِى الْکَثیرَ بِالْقَلیلِ یا مَنْ یُعْطى مَنْ سَئَلَهُ یا
در هر شرى ایمنى جویم اى که مى دهد (عطاى) بسیار در ب
قرآن
را نمی‌شود سرسرى خواند و گذشت؛ قرآن احتیاج دارد به تدبر، تکیه‌ى بر روى
هر کلمه‌اى از کلمات و هر ترکیبى از ترکیبهاى کلامى و لفظى.
پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره لزوم تدبر در قرآن کریم را منتشر کرده است.** ما
معتقدیم همه‌ى آحاد جامعه باید با قرآن ارتباط برقرار کنند، بتوانند قرآن
را بخوانند، بتوانند قرآن را بفهمند، بتوانند در قرآن تدبر کنند. آنچه که
ما را به حقایق نورانى می‌رساند
عده ای گفتند که چه شده است که آقا در این دوران (ریاست جمهوری دکتر روحانی و در آستانه سفر ایشان به نیویورک ) مسئله نرمش قهرمانانه را در مباحث دیپلماسی مطرح نموده اند، ولکن این کلام نادرستی است زیرا حضرت آقا در سال ۱۳۴۸ برای ترجمه کتاب صلح امام حسن علیه السلام ، عنوان «شکوهمندترین نرمش قهرمانانه تاریخ » را بکار بردند . بنظر میرسد که این عبارت بعنوان یک اصل در تفکرات سیاسی مقام معظم رهبری وجود دارد که همیشه به آن اعتقاد داشته اند و مطلب تازه ای ن
خواص انگشتر مردانه عقیق
انگشتر تنها وسیله‌ای برای زینت بخشیدن به خودمان نیست بلکه دست نمودن انگشتر مردانه عقیق، خواص درمانی و ماورالطبیعه‌ای دارد که هر کسی با دانستن این خواص ترقیب می‌شود حداقل یک انگشتر در دست کند.

انگشتر مردانه عقیق در فرهنگ ما و بخصوص انگشترهایی که پیشینه مذهبی دارند جایگاه ویژه‌ای دارد و احدایث در مورد خواص سنگ و انگشتر مردانه عقیق و فیروزه بسیار زیاد است تا آنجا که اگر بخواهیم تمام احادیثی که رابطه با انگشتر به
على‏ محمّد در 1344/12/01 در بیدگل و در خانواده‏اى متدیّن و مستضعف دیده به جهان گشود . شش ساله بود که به‏ جاى قدم گذاشتن در مسیر مدرسه و تحصیل ، به‏ خاطر وضع نامساعد مالى خانواده ، در کنار پدرش در کوره‏ هاى آجرپزى مشغول کار شد . علاقه وافر او به تحصیل موجب شد تا در کنار آن کار طاقت‏ فرساى روزانه، تحصیل خود را در دبستان شبانه آغاز کند .سال 57 که زمان نتیجه‏ دهى مبارزات حق‏ طلبانه ملّت قهرمان ایران به رهبرى امام خمینى  قدس‏ سره بود ، ایشان علاقه زی
آهنگ سون بند ای داد
دانلود موزیک جدید 7 بند به نام ای داد
Download New Music By 7 Band Called Ey Dad
دانلود آهنگ سون بند ای داد

مرورگر شما از Player ساپورت نمی کند

دانلود آهنگ با لینک مستقیم
دانلود آهنگ لینک کمکی فایل

متن آهنگ سون بند ای داد
کد آهنگ آهنگ برای پخش آنلاین :

<center><audio controls autoplay preload="none" style="width:94%;margin:0% 3%;"><source type="audio/mpeg" id="player" src="http://galaxymusic.parsaspace.com/music/1398/shenidani/1/7 Band - Ey Dad (www.galaxymusic.ir) .mp3">مرورگر شما از Player ساپورت نمی کند</audio><br /><a href="https:/
ممکن است این پرسش پیش آید که چنان که گفته اند آثار و احکام مختلفند، زیرا مثلا آثار و احکام آتش احراق و اشراق و گرمى است، در صورتى که آثار و احکام آب سیلان و رطوبت و خنکى است و به همین قیاس است سایر اشیا که آثار و احکامشان با یکدیگر مختلفند، در صورتى که وجود حق یک حقیقت است که در آن به هیچ وجه اختلاف و تباین نیست، پس چگونه مبدأ این همه آثار متضاد و متباین مى شود و در یک زمان به صورت همه آنها ظاهر و در یک آن با همه آنها مقارن مى گردد؟
در پاسخ این پرس

به قول همشهرى ما :
و آمّـــا شادى!
خب من یه قسمتى از زندگیم رو واضح تر فهمیدم؛ آخر هفته ها نمیرسم هر روز پست شادى رو بنویسم ؛ سه روز آخر هفته زندگى من روى مدار دیگه اى میفته که خیلى سریع اتفاق میفته و در تمام لحظاتش باید کامل حاضر باشم و به اینجا نمى رسم یا شاید نمیخوام برسم چون ترجیح میدم توى تمام اونها حاضر کامل باشم و در انتها وقتى به گوشى میرسم فقط خوابم
از آخر به اول:
بلال خوردن با علیرضا!
درک عمیقتر و بیشتر روشن شدن یک پرسش: زمان اینگونه که
امر
بجنگ با مردم شام
از
خطبه  هاى آن حضرت علیه السّلام است هنگامیکه اصحاب خود را امر بجنگ با مردم
شام فرموده: (بعد از جنگ با خوارج
در نهروان حضرت مردم را امر فرمود که در نخیله بیرون شهر کوفه گرد آمده براى جنگ
با مردم شام آماده باشند و بایشان دستور داد که کمتر به ملاقات زن و فرزندانشان
بروند، آنها سخنان حضرت را پیروى نکرده پنهانى داخل کوفه شدند، و آن بزرگوار را با
معدودى از بزرگانشان در آنجا تنها گذاشته لشگرگاه را خالى کردند، پس کسانیکه به
کوف
  نخستین کارگاه قوانین و مسئولیت‌هاى رسانه‌اى فوتبال صبح امروز در هتل المپیک گشایش یافت.

بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمى
فدراسیون فوتبال، مهدى تاج رییس فدراسیون فوتبال پیش از آغاز کارگاه ضمن
قدردانى از حمایت کنفدراسیون فوتبال آسیا و عوامل برگزارى این برنامه
گفت:وقتى قرار است مسابقات لیگ در تمامى حوزه ها به صورت منظم و قانونمند
اجرا شود به برگزارى چنین برنامه ها
قرآن در صحنه

پست 7147
...لِکُلٍّ جَعَلْنَا مِنْکُمْ شِرْعَةً وَمِنْهَاجًا وَلَوْ شَاءَ اللَّهُ لَجَعَلَکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَلَکِنْ لِیَبْلُوَکُمْ فِی مَا آتَاکُمْ...
برای هر یک از شما شریعت و راه روشنی قرار دادیم. و اگر خدا می خواست همه شما را امت واحدی قرار می داد، ولی می خواهد شما را در آنچه به شما داده امتحان کند؛

(سوره ۵: المائدة - جزء ۶ - آیۀ 48. ترجمه انصاریان)

نظر علامه‌ طباطبایی

راغب در مفردات مى گوید کلمه (شرع) به معناى رفتن ب
شادم
چرا؟
چون دیروز یه مهمونى خیلى زیبا دادیم و خیلى خوب بود مهمونى.
شما تصور کنید: یه مهمونى پر از انسانهایى که دوستشون دارى.
به مظرم زیبایى یک مهمونى به زیبایى درون افرادیه که توشن ؛ هرچند تعداد افراد مهمونى خیلى کم باشه یا از سن هاى مختلف باشن
ما دیروز نه نفر بودیم.
نه نفر انسان شاد!
دوست من اومده ایران و چندوقت دیگه هم میره.
مامان من از دوست من خوشش میاد و همیشه دعوتش مى کنه
این بار چون مامانم دستش درد مى کرد ( که توى پستهاى قبلى توضیح داده بو
و من کلام له (علیه السلام) لابنه محمد ابن الحنفیة لما أعطاه الرایة یوم الجمل:
تَزُولُ الْجِبَالُ وَ لَا تَزُلْ، عَضَّ عَلَى نَاجِذِکَ، أَعِرِ اللَّهَ جُمْجُمَتَکَ، تِدْ فِی الْأَرْضِ قَدَمَکَ، ارْمِ بِبَصَرِکَ أَقْصَى الْقَوْمِ وَ غُضَّ بَصَرَکَ، وَ اعْلَمْ أَنَّ النَّصْرَ مِنْ عِنْدِ اللَّهِ سُبْحَانَهُ.
ترجمه

موضوع: آموزش نظامى
(در جنگ جمل سال 36 هجرى روز پنجشنبه 15 جمادى الآخر هنگام دادن پرچم به دست فرزندش محمد حنفیّه(1) فرمود):
اگر ک
سایت تَک دیل  (Tak dealیا Takdeal) سایت مزایده (حراجى) آنلاین ایرانى مى باشد، این  شرکت  اینترنتی  در سال ٢٠١٧ میلادى  راه اندازه شد. این سایت سامانه اى جهت برگزارى مزایده  (خرید و فروش) بصورت اینترنتى و به طور مستقیم (بدون واسطه) مى باشد و همچنین داراى امکان فروش فورى که به صورت عادى است.
سایت تَک دیل  (Tak deal) به همگان این فرصت را میدهد، در عین حال که فروشنده هستند خریدار نیز باشند.
تک دیل یک وب سایت خاص در نوع خود مى باشد، که افراد می توانند در آن ، اجنا
با یاد و نام خداوند و به امید بر آورده شدن حاجات و سلامتی و به راه راست هدایت شدن تمام انسان ها ؛
هر روز یک صفحه 
صفحه پانصد و چهل و نه سوره المُمتَحِنه ( 5 – 1 )

سورةُ المُمتَحنَة

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ‏

یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا تَتَّخِذُوا عَدُوِّی وَ عَدُوَّکُمْ أَوْلِیاءَ تُلْقُونَ إِلَیْهِمْ بِالْمَوَدَّةِ وَ قَدْ کَفَرُوا بِما جاءَکُمْ مِنَ الْحَقِّ یُخْرِجُونَ الرَّسُولَ وَ إِیَّاکُمْ أَنْ تُؤْمِنُوا بِا
متخصص داخلی ، پزشکی است که دانش و تخصص بالینی را برای تشخیص، درمان و مراقبت دلسوزانه از بزرگسالان در طیف وسیعى از سلامتی تا بیماری هاى پیچیده استفاده می کند.
متخصص داخلی ، بر مراقبت از بزرگسالان تمرکز داشته و تاکید بر استفاده از بهترین علم پزشکی موجود در مراقبت از بیماران دارد.
حداقل
از سه سال از هفت سال تحصیل آن ها در دانشکده پزشکی به یادگیری نحوه
پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری هاى بزرگسالان  اختصاص یافته است. این آموزش
هاى ابتدایی آن ها ر
در قرآن کریم تصریح شده است که ثمره پارسایى، بهره ‏مندى از فرقان و قدرت تشخیص
حق از باطل است: «
إنْ تَتَّقُوا اللَّهَ یَجْعَلْ لَکُمْ فُرْقاناً»[1]
آیا این بدان معناست که علم‏ اندوزى کافران و بى ‏تقوایان از نظر قرآن بیهوده و
بى ‏نتیجه است؟ پارسایى چه نقشى در تعلیم و تحصیل معرفت و دانش حقیقى دارد که
دانش‏ اندوزى ناپارسایان راه به جایى نمى‏ برد؟
بى ‏تردید، متون دینى، همه انسان‏ ها حتى کافران و فاسقان را به دانش‏ اندوزى و
پیروى از دانش و پره
سایت تک دیل حراجى بهتر بشناسید
سایت تَک دیل (Tak dealیا Takdeal) سایت مزایده (حراجى) آنلاین ایرانى مى باشد، این شرکت اینترنتی در سال ٢٠١٧ میلادى راه اندازه شد. این سایت سامانه اى جهت برگزارى مزایده (خرید و فروش) بصورت اینترنتى و به طور مستقیم (بدون واسطه) مى باشد و همچنین داراى امکان فروش فورى که به صورت عادى است.
سایت تَک دیل (Tak deal) به همگان این فرصت را میدهد، در عین حال که فروشنده هستند خریدار نیز باشند.
تک دیل یک وب سایت خاص در نوع خود مى باشد، که
دانلود مداحی برای سال 98 مناسبت شب قدر از محمود کریمی 98 نوحه قشنگ (با کیفیت بسیار عالی)
Nohe Va Madahi shab ghadr 98 gashang az Mahmoad Karimi
دانلود مداحی شب قدر محمود کریمی 98 نوحه قشنگ (با کیفیت بسیار عالی)
در آستانه شب های قدر و شهادت حضرت علی (ع) مجموعه‌ای از بهترین مداحی شب های قدر اجرا شده توسط مداحان اهل بیت (ع) در سالهای اخیر را برای شما کاربران گردآوری کرده‌ایم. فایل‌های صوتی مداحی امام علی (ع) از لینک‌های زیر قابل دریافت است.
مخاطبان می توانند با کلیک بر روی ل
همگان نامه اعمال را نامه‌ای می دانند که تمام کار‌های خوب و بد انسان در آن نوشته شده و در آخرت به
دست وی داده می شود. براساس روایات، دو فرشته بر شانه راست و چپ هر فردی
قرار دارند که یکی از آن‌ها کار‌های خوب و دیگری کار‌های بد را ثبت می‌کند.
بر پایه آیات قرآن، در قیامت نامه اعمال نیکوکاران را
به دست راست آنان می‌دهند و به بهشت فرستاده می‌شوند و بدکاران نیز نامه
خود را با دست چپ یا از پشت سر دریافت می‌کنند و به جهنم می‌روند.
این مطلب را از د
آقا برید کنار شادم ها!
خب خیلى خوش گذشت! من امروز فهمیدم مثل خیلى از زنها واقعاً خرید خوشحالم میکنه! توى روزهاى پیش فکر مى کردم حالا یه باره شاید! اما امروز فهمیدم هزار بارهم تکرار کنیم همینه! از خرید چیزى که دوست دارمش واقعاً شاد میشم.
یه چراغ دیگه هم توى قلبم روشن شد. اینکه وقتى یه امر زیبایى رو طى زمان میسازم ، خوشحالیم قابلیت این رو پیدا مى کنه که از بین نره مثل کلاس کتابخوانیم. این کلاس رو به چند دلیل پذیرفتمش و الان خیلى خوشحالم که دوتا کلا
در باب سقراط هر چه انسان سخن بگوید، در واقع، کم گفته است. سقراط فقط یک متفکر نبوده است که فقط در تاریخ فلسفه بخواهند از او نام ببرند; بلکه یک انسان به معناى واقع، بزرگ بوده است
در باب چهره ظاهرى سقراط گفته شده است که وى بسیار کریه المنظر و زشت بوده است، حتى مجسمه اى که از او باقى است و کمى بعد از وفات او این مجسمه را تراشیده اند و هنوز هم باقى است، این مجسمه یک انسان بسیار زشت را نشان مى دهد، یک انسان آبله رو با بینى فروکوفته و چشمان درشت و در عین
در باب سقراط هر چه انسان سخن بگوید، در واقع، کم گفته است. سقراط فقط یک متفکر نبوده است که فقط در تاریخ فلسفه بخواهند از او نام ببرند; بلکه یک انسان به معناى واقع، بزرگ بوده است
در باب چهره ظاهرى سقراط گفته شده است که وى بسیار کریه المنظر و زشت بوده است، حتى مجسمه اى که از او باقى است و کمى بعد از وفات او این مجسمه را تراشیده اند و هنوز هم باقى است، این مجسمه یک انسان بسیار زشت را نشان مى دهد، یک انسان آبله رو با بینى فروکوفته و چشمان درشت و در عین
(01)اللَّهُمَّ
أَدْخِلْ عَلَى أَهْلِ الْقُبُورِ السُّرُورَ=اى خدا تو بر اهل قبور نشاط و سرور عطا کن(02)اللَّهُمَّ أَغْنِ کُلَّ فَقِیرٍ= خدایا هر فقیر را بى‏ نیاز گردان(03)اللَّهُمَّ أَشْبِعْ کُلَّ جَائِعٍ=‏
خدایا هر گرسنه را سیر گردان(04)اللَّهُمَّ اکْسُ کُلَّ عُرْیَانٍ=
خدایا هر برهنه را لباس پوشان(05)اللَّهُمَّ اقْضِ دَیْنَ کُلِّ مَدِینٍ‏=خدایا
دین هر مدیونى را ادا فرما
(06) اللَّهُمَّ فَرِّجْ عَنْ کُلِّ مَکْرُوبٍ=
خدایا هر غمگینى را دلشاد
سیره‌ی امام جعفر صادق (ع)

شخصیت
امام صادق(ع) به اندازه‌ای جامع و برجسته است که افزون بر شیعیان، عالمان و
عارفان اهل تسنن نیز توجهی ویژه به آن حضرت داشته و برتری علمی و شخصیتی
ایشان را ستوده و از آن حکایت‌ها نقل کرده‌اند. در ادامه روایاتی از سیره ی
امام صادق(ع) را می‌خوانیم.
فضیلت میهمان بر میزبان
محمّد بن قیس حکایت کند:
روزى در محضر مبارک امام جعفر صادق علیه
السلام نام گروهى از مسلمانان به میان آمد و من گفتم: سوگند به خدا، من شب
ها شام نم
فروشگاه اینترنتی تک دیل

تک دیل (Tak dealیا Takdeal) اولین بازار اینترنتى (marketplace) بومى سازى شده ایرانى در جهت  خرید و فروش بى واسطه مى باشد که  در سال ٢٠١٧ میلادى  راه اندازى شد. همچنین در عرصه فروشگاه شخصی اولین پلتفرم می باشد .
تک دیل یک بازار آنلاین است، که کاربران می توانند در آن به خرید و فروش به صورت مزایده (حراجى) و مزایده پلاس (فروش فورى) در سرار نقاط ایران بپردازند و براى  کاربران این فرصت را فراهم کرده که در عین حال که فروشنده هستند خریدار نی
روزها و شب‌ها، بستر رخدادها هستند. طلوع و غروب وقایع، در بخشى از زمان صورت مى‏بندد و زمان و لحظه‏ها، هفته‏ها و ماه‏ها، و سال‌ها و قرن‌ها، مخلوق خدا، مولود طبیعت، مرهون نظام جارى و حرکات موزون عالم است و به ظاهر هیچ فرقى میان آن‌ها نیست. ولى قرآن کریم، همه ایام را یکسان نمى‏بیند. برخى از آن‌ها را ایام مبارک و مقدس مى‏داند که ماه رمضان و شب‌های قدر از جمله آن‌هاست.
در منظر قرآن، شب قدر، شب باارزش و پرفضیلت و با امور مهم و باعظمتى همراه اس
دین به دو قسم حق و باطل تقسیم می‌شود.
دین حق،‌ آیینی است که دارای عقاید درست و صحیح و مطابق با واقع بوده و رفتارهایی را مورد توصیه و تاکید قرار می‌‌دهد که از ضمانت کافی برای صحت و اعتبار برخوردار باشند و دین باطل چنین نیست.
خداوند در قرآن کریم به پیامبر خطاب می‌‌کند به کافران بگو: «لَکمُ‏ْ دِینُکُمْ وَ لىِ‏َ دِین» دین و آیین شما براى خودتان، و دین و آیین من براى خودم. (کافرون/6)
به جهت اینکه آشنایی با ادیان حق و باطل، فواید بسیاری دارد، از
ارسطو در سال 384 قبل از میلاد به دنیا آمد و در سال 322 قبل از میلاد هم از دنیا رفت، در واقع، یک عمر 62 ساله داشته، و عمر زیادى نکرده است. در سنّ 17 سالگى وارد آکادمى افلاطون شده است، یعنى در سال 367 قبل از میلاد، و انصافاً بسیار هم به افلاطون از لحاظ عاطفى علاقه مند بود، اما از لحاظ فکرى بسیار از افلاطون دور بوده است.این یکى از موارد استثنایى در تاریخ فلسفه است که کسى با آراء ونظرات استاد خود مخالفت داشته باشد ولى عمیقاً به او علاقه مند باشد و او را دو

✅ چندی پیش "حیدر مصلحی" وزیر اسبق اطلاعات از تاثیرگذاری بقایای "باند مهدی هاشمی" بر مذاکرات هسته‌ای و همکاری آنها با آمریکایی‌ها سخن گفت که حکایت از زنده بودن و فعالیت بقایای این باند داشت.
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

د
✅ دوستی داشتم که مدتی
شب‌ها نگهبان جایی بود و برای حفاظت از آنجا سگی هم آورده بود. با اینکه پسری مذهبی
بود بعد از مدتی با آن سگ بسیار اُخت شده و خیلی وقت‌ها با آن بازی می‌کرد. خاطرات
بسیار جالبی هم از آن سگ برایم می‌گفت که هنوز یادم هست.

✅ این سوال همیشه گوشه ذهنم بود که چرا خداوند این حیوان بسیار با فایده،
وفادار و با شعور را نجس و وجود آن در هر چهار دیواری را مورد دوری ملائک از آنجا
دانسته است؟!

✅ اگرچه توجیهاتی پزشکی برای این مطلب ذکر ش
بسم الله الرحمن الرحیم
شهادت امام صادق علیه السلام
شهادت رئیس مذهب شیعه حضرت أبى عبدالله جعفر بن محمد امام صادق(علیه السلام) را به همه مسلمین بالاخص شیعیان تسلیت مى گوییم، و امیدواریم که خداوند متعال توفیق رهسپارى راه آن امام بزرگ را به ما عنایت فرموده، لیاقت پیروى از آن حضرت را داشته باشیم.
تاریخ ولادت امام صادق(علیه السلام)
1 - امام صادق(علیه السلام) در هنگام طلوع فجر روز جمعه 27 ربیع الاول سال 83 هـ ق در شهر مقدس مدینه به دنیا آمدند، پدر آن ب
قیامت از دیدگاه قرآن
آن زمان که پیامبر اسلام (صلی الله علیه وسلم) در صحرای خشک و بی آب وعلف حجاز، مردم را به یکتاپرستی دعوت کرد وسه اصول اصلی اسلام را به یارانش تعلیم می داد هنگامی که از معاد وایمان به تحقق آن بحث می کرد همیشه این سوال مطرح بوده است که قیامت کی می آید و رسول خدا (صلی الله علیه وسلم) جوابی که به این سوال می داد شاید انتظار آن هرگزنمی رفت.آن هنگام مردی به خدمتش رسید و پرسید «مَتَی السّاعَة» یعنی قیامت کی می آید ؟ و پیامبر در کمال آر
 دحوالارض، مطابق با بیست و پنجم ماه ذوالقعده، روزی است که خداوند با نظر به کره زمین، به جهان خاکی حیات بخشید. از این روز، بخشهایی از کره زمین ـ که سراسر از آب بود ـ شروع به خشک شدن نمود تا ...
۲۵ ذیقعده، روز «دحوالارض» است. در متون و روایات دینی، ‌برای این روز و شب پیش از آن آثار و برکاتی ذکر شده است.
دحو الارض، مطابق با بیست و پنجم ماه ذوالقعده، روزی است که خداوند با نظر به کره زمین، به جهان خاکی حیات بخشید.
از این روز، بخش هایی از کره زمین ـ که
✅ در ادامه قسمت‌های قبل به این
سوال رسیدیم که راهبرد امامین انقلاب برای پیش‌برد انقلاب به سوی مقدمه سازی ظهور
حضرت حجت(عج) چیست؟

قسمت اول
(انقلاب اسلامی به عنوان مقدمه ظهور حضرت حجت(عج))

قسمت دوم (تفاوت
ظاهری راهبرد امامین انقلاب برای مقدمه سازی ظهور)

قسمت سوم (نقد
مدعای اختلاف راهبرد امامین انقلاب در پیش‌برد انقلاب)
✅ آنچه از بیانات امامین انقلاب در
این راستا مشهود است، لزوم تشکیل دولت و جامعه‌ای اسلامی و الگو شدن برای سایر
مستضعفان عا
او متفکرى است که گذشتگان ما به او هراکلیتوس یا هراقلیتوس یا هراکلیت مى گفته اند. آراى وى را باید با آراى متفکر دیگرى به نام «پارمنیدس» مقایسه کرد تا بتوان آراى آنها را خوب فهم کرد. این دو فیلسوف که تقریباً همزمان با یکدیگر بوده اند، در واقع یک اختلاف بسیار عمده با یکدیگر دارند. هراکلیت اعتقادش بر این بود که جهان یکسره در حرکت است و پارمنیدس مى گفت جهان یکسره ساکن است. پارمنیدس در ایّام جوانىِ سقراط، پیرمردى بوده است و شاگردی به نام زنون یا زن
پیرامون
مجامع مخفى را مجموعه اى از افسانه ها، نشانه ها و نمادها فرا گرفته است که
گاه عمرشان به قرن ها مى رسد. با ماجراهایى که به ساحرى، جادوگرى و شیطان
پرستى گره خورده است.

پیوستگى نظرى و عملى جوامع مرموز که
نخبگان و محارم ساکن در این جوامع را شامل مى شود، با توطئه و حیله باعث
بوده تا جملگى شیوه هاى مذموم و شیطانى تجربه شده در میان هزاره هاى گذشته
در کارنامه حیات دراز آنها ثبت شود.در حالى که ساکنان شرق از غربیان
تصویر جامعه اى
1-
نصیحت از سر اخلاص
أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّهُ مَنْ نَصَحَ
لِلَّهِ وَ أَخَذَ قَوْلَهُ دَلِیلًا
هُدِیَ لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ‏ وَ
وَفَّقَهُ اللَّهُ لِلرَّشَادِ وَ
سَدَّدَهُ لِلْحُسْنَى فَإِنَّ جَارَ
اللَّهِ آمِنٌ مَحْفُوظٌ وَ عَدُوَّهُ
خَائِفٌ مَخْذُولٌ فَاحْتَرِسُوا مِنَ
اللَّهِ بِکَثْرَةِ ِ الذِّکْر
هان اى
مردم! کسى که براى خدا نصیحت کند و
کلام خدا را راهنماى خود گیرد، به
راهى پایدار رهنمون شود و خداوند او
را به رشد و هدایت موفّق س
تاریخ ایران را اصولا به دو بخش کلی قبل از اسلام و بعد از اسلام تقسیم می کنند.

آشنایی با تاریخ ایران
هنگامی که سخن از تاریخ ایران می‌رود، باید به این نکته توجه داشت که آیا منظور تاریخ اقوام و مردمانی است که از آغاز تاریخ تا کنون در مرزهای سیاسی ایران امروزی زیسته‌اند یا تاریخ اقوام و مردمانی است که خود را به نحوی از انحاء ایرانی می‌خوانده‌اند و در جغرافیایی که دربرگیرندهٔ ایران امروز و سرزمین‌هایی که از دیدگاه تاریخی بخشی از ایران بزر
جلسات بزرگداشت شهدا، ادامه‌ی شهادت است

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت بازگشت و تشییع پیکر ۱۳۵ شهید دوران دفاع مقدس، گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره‌ی بزرگداشت یاد شهیدان را منتشر می‌کند.
 گاهی رنج و زحمتِ زنده نگهداشتن خون شهید، از خود شهادت کمتر نیستشهید، چیز عظیم و حقیقت شگفت‌آوری است. ما چون به مشاهده شهدا عادت کرده‌ایم و گذشتها و ایثارها و عظمتها و وصایا و راهی که آنها را به شهادت رساند، زیاد دیده‌ایم، عظمت ای
کینه از امراض قلب است بلکه از بدترین آن؛ چنانچه حضرت علی علیه السلام می فرمایند: پست ‌ترین اخلاق، کینه است.
حقیقت این است که به میزان خالی بودن قلب از نور ایمان به همان اندازه امراض قلبی مخصوصا کینه در آن جای میگیرند.
رسول خدا  صلی الله علیه و آله می‌فرماید: مؤمن کینه توز نیست.(محجة البیضاء چ 5 ص 317)
سیدنا الاستاد حضرت علامه طهرانی رحمة الله علیه می فرمودند: کینه مانع و حجاب استجابت دعاست می فرمودند: یکى از شرائط دعا این است که انسان قلب خود را
❓❓بنده 32 ساله ام و مطلقه؛ در حالِ حاضر امکانِ ازدواجِ دائم و موقت برایم فراهم نیست. بدونِ کلی گوئی، یک راهکار منطقی و برنامه علمی به من بدهید برای رهایی از خودرضایی.

مقدمه
برادر عزیز!/خواهرگرامی!
قبل
هر چیز از حسن اعتمادتان کمال تشکر و قدردانی را داریم. تصمیم جدى شما بر
ترک این ناهنجاری، حکایت از روح پاک و نجیب شما دارد. جا دارد بابت عزم
پولادینتان در ترک این گناه به شما تبریک بگوئیم.گفتنى است که تحریک
غریزه‌ی جنسی در دوران جوانى، طبیعى

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مسافران کربلا محو نحو ـ حسین مازوجی 09188158645 وبلاگ اطلاع رسانی رشته مدیریت تبلیغات تجاری طراحی گرافیک دی‌گری و کسانی‌دگر شرکت پترو کیمیا آکام آزمایشی salamatirani جام میخانۀ متروک